fbpx

Jurgita, papasakokite, kokia buvo Jūsų dantų situacija iki pradedant tiesint kapomis?

Prieš gerus 6 metus man jau buvo atliktas ortodontinis gydymas breketais, tačiau net ir su retencine vielute ir naktimis nešiojant plokštelę, apatiniai dantys pradėjo kreivėti. Na, situacija prieš kapas  nebuvo tokia, kaip prieš pirmąjį ortodontinį gydymą, tačiau manęs netenkino tai, kad apatiniai dantys vizualiai pradėjo migruoti į savo senas vietas.

Kodėl pasirinkote dantų tiesinimą Lietuvoje gaminamomis skaidriomis kapomis?

Iš pradžių norėjau vėl dėtis breketus, kadangi žinojau, kad tai netruks ilgai, tačiau ortodontė man pasiūlė pabandyti būtent D Aligner kapas, sakydama, jog gydymo laikas bus panašus bei mažiau diskomfortiškas nei su breketais.

Papasakokite apie gydymo eigą, adaptacinį periodą, patirtus sunkumus? Kokius išskirtumėte didžiausius kapų privalumus?

Man buvo pagamintos tik 7 kapų poros, taigi gydymas tęsėsi šiek tiek virš 2 mėnesių. Palyginus su breketais, jaučiau gerokai mažiau diskomforto, kadangi niekas nedirgino lūpų ir skruostų, tačiau pats dantų tempimo jausmas ir „skausmas“ buvo tas pats. Taipogi, visą gydymo laikotarpį, nešiodama kapas šiek tiek šveplavau. Sunkiausias dalykas nešiojant kapas turbūt buvo dantų valymas po maisto, prieš užsidedant kapas, kadangi darbe ne visada buvo tam laiko, taigi kartais kapas nešiodavau mažiau nei rekomenduotina. Bet, manau, kad didžiausias kapų privalumas ir yra tai, kad jas galima išsiimti ir gerai išsivalyti dantis ir tarpdančius, nes breketai labai apsunkindavo dantų valymo procesą, be to, jų praktiškai nesimato, kas irgi yra didelis pliusas.

Kaip galėtumėte padrąsinti dvejojančius dėl dantų tiesinimo kapomis?

Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog renkantis kapas jausite daug mažiau nemalonių pojūčių, tokių kaip: žaizdelės ant skruostų, vaško dėjimas ant breketų, nuolat įstrigę maisto likučiai, išlindus ir durianti viela. Taip pat labai smagu, jog nereikia nustoti šypsotis, kadangi kapų praktiškai nesimato.

p.s. pacientė nesutiko atskleisti savo tapatybės rodydama veidą.