fbpx

Neringa, ar jums rūpi estetinė išvaizda, grožis? Kaip manote, ar šypsena – svarbi išvaizdos detalė?

Esu didelė estetė ir man labai svarbi ne tik tvarkinga mano aplinka, bet ir pačios išvaizda, kuriai daug pridėtinės vertės duoda graži šypsena.

Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą?

Mano ilgas dantų tiesinimo kelias prasidėjo nuo 12 metų. Tuo metu dar niekas Lietuvoje nežinojo nei apie gydymą breketų sistema, nei kapomis. Nešiojau plokštelę kaip ir visi to meto vaikai. Tiesinimas nebuvo sėkmingas ir norimo rezultato nepavyko pasiekti. Sulaukusi 19 metų ryžausi gydymui breketų sistema. Po trejų metų gydymas buvo baigtas, o rezultatas iš tiesų tenkino. Tačiau ilgainiui dantys vis tiek grįžo į beveik tą stadiją, kuri buvo gydymo breketais pradžioje. Teko su tuo susitaikyti, nes dar vienam tokiam gydymui paprasčiausiai nesiryžau dėl trukmės, didelių išlaidų ir nemalonių pojūčių burnos ertmėje, t. y. skausmo ir dažno burnos gleivinės pažeidimo dėl sistemos.

Kas paskatino tiesinti dantis Lietuvo gaminamomis D Aligner dantų tiesinimo kapomis?

Tiesinti dantis Lietuvoje gaminamomis kapomis paskatino pasitikėjimas ilgametę patirtį turinčiais specialistais, kurie turi sukaupę naudingą patirtį bendradarbiaujant su geriausiais užsienyje esančių kapų gamintojais.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Mano gydymo kapomis trukmė 9 mėnesiai. Neįtikėtina, tačiau per visą šį laikotarpį numatyti tik keturi vizitai pas gydytoją. Žinoma, esu supažindinta į ką atkreipti didesnį dėmesį ir esant reikalui apsilankyti pas ortodontą anksčiau nei numatyta.

Ar kapos kaip nors paveikė jūsų kasdienybę? Kokius privalumus pastebėjote?

Taip, kasdienybė šiek tiek pakito. Dažniau ir kruopščiau pradėjau valytis dantis, atsirado įprotis bent kelis kartus per dieną pasinaudoti dantų siūlu. O visų smagiausia, kad iš dienotvarkės dingo dažnas užkandžiavimas, nes paprasčiausiai tingiu dažnai išsiimti kapas:)

Kaip sekėsi prie kapų priprasti? Ar jos paveikė kalbėjimą? Ar lengva įsidėti / išsiimti? Ar neskauda? Kokius išskirtumėte didžiausius kapų privalumus?

Prie kapų pripratau po savaitės. Tiek laiko užtruko išmokti jas teisingai išsiimti, užsidėti. Kapų komplektus keičiu kas dvi savaites, pirmąją dieną su naujomis kapomis šiek tiek maudžia dantis, tačiau nepalyginamai mažiau nei nešiojant breketų sistemą. Kalbėjimą kapos paveikė labai minimaliai, kadangi jos nedengia viso gomurio, sunkiau kalbėti buvo pirmas tris dienas. Praėjus adaptaciniam laikotarpiui kiek kitaip tariamas tik garsas “s”.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Tai, kad esu su kapomis, aplinkiniai pastebi tik stovėdami labai arti manęs. Tinkamai prižiūrimos kapos nepraranda savo skaidrumo, todėl atrodo mažiau pastebimos, o jei ir lieka pastebėtos, atrodo estetiškai.

Ar rekomenduotumėte D Aligner dantų kapas draugams ir kodėl?

Ne tik, kad rekomenduočiau, bet jau rekomendavau savo broliui, kuris pradėjo paruošiamuosius “namų darbus” gydymui kapomis:) Kaip ir minėjau aukščiau didžiausi dantų tiesinimo kapomis privalumai – estetinė kapų išvaizda, minimalus poveikis garsų artikuliacijai, mažesni kaštai nei gydymo breketų sistema, gana trumpas gydymo laikotarpis, nedidelis apsilankymų pas ortodontą skaičius, nėra nemalonių ir skausmingų pojūčių burnos ertmėje.