fbpx

Meile, ar jums rūpi estetinė išvaizda, grožis? Kaip manote, ar šypsena – svarbi išvaizdos detalė?

Manyčiau, kad graži, sveika šypsena yra geriau už bet kokią makiažo priemonę, puošia labiau nei bet koks aksesuaras. Juk plačiai besišypsantis žmogus atrodo  laimingas ir besidžiaugiantis gyvenimu, kupinas meilės pasauliui, o svarbiausia šiltas ir malonus. Tad taip, šypsena yra labai svarbi išvaizdos detalė. Žinau nemažai žmonių, kurie gėdijasi šypsotis ar juoktis, nes jų dantų būklė netenkina jų. Tokie žmonės, niekada nesišypsantys man atrodo liūdni, o gal net ir prislėgti. Taip norėtųsi visiems jiems pasakyti, jog ne į papuošalus ar drabužius reikia investuoti, o į savo šypseną. Šypsena priduoda ne tik grožio ir estetikos, tačiau ir sveikatos.

Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą? Kas paskatino tiesinti dantis?

Na mano dantukai nėra labai kreivi, bent jau aš taip manau. Tiesiog genetiškai yra susiformavęs tarpelis tarp priekinių dantų. Ir tikrai drąsiai galiu teigti, jog ne dėl jų pradėjau šį gydymą. Mano problema pradėjo formuotis tuomet, kai išdygo visi keturi protiniai dantys. Apatiniame žandikaulyje pasidarė maža vietos, tad dantukai pradėjo spaustis ir po truputį kreivėti. Iš išorės šis pokytis labai nesimatė, tačiau tą pastebėjau, kada “Denticija” klinikoje man buvo atlikta panoraminė rentgeno nuotrauka. To fakto jau nebegalėjau ignoruoti. Tačiau visgi prisipažįstu, ilgai atidėliojau gydymo pradžią, nes žinau, kad nori nenori teks susidurti su protinių dantų rovimu, kurio labai bijojau. Kadangi buvau susidūrusi su neigiama patirtimi raunant protinį dantį, buvau išgąsdinta ir nebenorėjau to jausmo daugiau gyvenime patirti. Tačiau man labai pasisekė, jog kai nusprendžiau susidurti su savo baime tiesiai į akis, pakliuvau pas gydytoją Andrių Petrauską. Šis chirurgas yra tikras savo srities profesionalas, viską atliko švelniai, neskaudžiai, nuramino ir padrąsino kai to reikėjo ir mintyse vis galvojau, kodėl pirmąjį nėjau rautis pas jį. Tad nuo to ir prasidėjo gydymas. Žinoma, paskatino ir tas faktas, jog artėja pačios vestuvės, tad norėjosi tą dieną būti jau su tobula šypsena.

Ar svarstėte apie gydymą įprasta breketų sistema?

Ne, nesvarsčiau. Kiek teko girdėti iš aplinkinių, draugų, pažįstamų, breketai labai įpareigoja dažnai lankytis pas ortodontą, nes vis kas nors nulūžta, atsikabina ir panašiai. O dar po gydymosi breketais dažniausiai reikia daryti estetinį plombavimą. Nenorėjau tokio ilgo įsipareigojimo ir dažno lankymosi pas odontologus, o tuo labiau kai pasiūlė visišką alternatyvą breketams, net nedvejodama pasirinkau dantų tiesinimą kapomis. Ir šiai dienai tikrai džiaugiuosi savo šiuo pasirinkimu, nes visus lūkesčius pateisino.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Su gyd. odontologu Jonu Pranckiečiu susitarėm, kad jis man visas kapas atiduoda iškart, o aš pas jį apsilankau kas trečių kapų keitimu. Kapas reikia keisti kas 2 savaites, tad tie apsilankymai man gaunasi beveik kas pusantro mėnesio. Ir vis gi, tie apsilankymai būna greiti bei trumpi, nereikia man valandą gulėti odontologo kėdėje, jis tik patikrina, pažiūri ar visas procesas vyksta sklandžiai. Ta apžiūra tarsi koks profilaktinis patikrinimas. Tad tokie apsilankymai man nesukelia jokių nereikalingų nepatogumų, ypač laiko atžvilgiu.

Ar kapos kaip nors paveikė jūsų kasdienybę? Kokius privalumus pastebėjote?

Kasdienybę pakeitė tik tai, kad dabar prieš maistą ar gėrimus reikia kapas išsiimti, o po valgymo ir gėrimo išsivalyti dantis ir atgal įsidėti. Būtent tą dantų valymą išskirčiau kaip privalumą. Kapos „išmokė“ geriau rūpintis savo burnos higiena. Kitas privalumas, kuris manau patiktų daugumai – baigėsi visi užkandžiavimai dienos eigoje. Kadangi kapas reikia išsiimti prieš valgant, o po to valyti dantis, tad reikia gerai apsvarstyti, ar tas vienas sausainukas tikrai vertas tiek pastangų J

Kaip sekėsi prie kapų priprasti? Ar jos paveikė kalbėjimą? Ar lengva įsidėti / išsiimti? Ar neskauda?

Prie kapų pripratau dar pirmomis dienomis. Jos man nesukėlė jokio nepatogumo ar nemalonaus jausmo, tad kaip ir nebuvo net prie ko priprasti. Pirmas dvi dienas sakyčiau gal kiek pamaudė dantis, bet nepavadinčiau to skausmo, tiesiog jutau kažkiek juos. Na o pirmąją savaitę minimaliai šveplavau, bet tai tikrai nepaveikė mano kasdienybės ir neleido nesmagiai jaustis. Kapas tikrai lengva įsidėti ir išsiimti, nėra ten ko mokintis, tik gal keičiant jas kas dvi savaites, tą pirmąją dieną jos ne taip noriai išsiima, bet vėl gi, tai nesukelia jokių problemų.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Aplinkiniai jų net nepastebi, kol pati nepasakau. Kai pirmą kartą pasirodžiau savo mamai (nebuvau sakius, kad tiesinsiuos dantis) ji paklausė, ar nusibalinau dantis. Pastebėjo kažkokį pokytį, bet tikrai nematė, kad ant dantukų kažkas uždėta.

Kodėl pasirinkote lietuvių gamybos kapas D Aligner?

Na tai pirma lietuviška kapų sistema, tada pagalvojau – kodėl gi ne? Juk lietuviai toli pažengę su savo technologijomis, laboratorijomis ir aš pasitikiu jų darbu. Tad drąsiai galiu raginti ir kitus palaikyti lietuvišką produktą ir rinktis jį, nes mano atveju – pateisino visus lūkesčius.

Ar rekomenduotumėte dantų kapas draugams ir kodėl?

Vienareikšmiškai – rekomenduočiau. Tiesinantis kapomis nesusiduri su problemomis, burnoje nėra jokių metalų, jokios vielutės neatsikabina (kaip būna nešiojant breketus), tavęs neįpareigoja dažnai lankytis ilgiems vizitams pas ortodontą, nereikia po tiesinimo kapomis dar papildomai taisyti dantų, kas visuomet būna po breketų, tad vien privalumai. Šiais laikais technologijos taip pažengę į priekį, jog po dantų skenavimo ir gydymo plano sudarymo gali parodyti, kaip dantų padėtis kis per visą tiesinimo procesą ir koks bus galutinis rezultatas. Tad kam rinktis breketus, kai yra kurkas modernesnis būdas ir paprastesnis bei neskausmingas tiesinimo kelias. Juk paprastume slypi grožis 🙂